Every act of perception, is to some degree an act of creation, and every act of memory is to some degree an act of imagination. Oliver Sacks
Публикации
Показват се публикации с етикета мисъл
човекЪТ
Попитали Далай Лама какво най-много го изненадва относно човечеството, а той отговорил: Човекът, защото жертва здравето си, за да печели пари. После жертва парите, за да си възвърне здравето. И след това е толкова неспокоен за бъдещето, че не се радва на настоящето. Резултатът е, че не живее нито в настоящето, нито в бъдещето. Живее, сякаш никога няма да умре, и после умира, без никога да е живял!
I did it! I did the first step ...
Не се плаши къде ще те отведе пътят. Вместо това се съсредоточи върху първата стъпка. Това е най - трудната част и именно за нея носиш отговорност. Веднъж направиш ли първата стъпка, нека всичко следва естествения си ход, а останалото ще се нареди само. Не се носи по течението. Самата ти бъди течение. ~ Елиф Шафак "Любов" http://cheti.me/avtor/ elif-shafak-knigi
Несподеленото изкуство не е превърнало човекът зад него в име приживе, споделеното изкуство е онова, което търпи пораженията, опитвайки се да превърне творецът си във някой до последната глътка живот, че и дори след това, но приживе те имат удоволствието да изпитат наслада от това споделяне със света!
"Учениците ще продължават да страдат от зле разбраната идея за модерното и пренаписването на учебниците спрямо нея. Модерен млад човек - би трябвало да значи красив ум, способен да приема света лично, обезпокоен и търсещ Тук модерен млад човек общо взето се разбира като "да учи маркетинг" или - както съветват грижовните родители - "нещо практическо". Когато училищата започнат да те подготвят за Another brick in the wall, Ботев става ненужен, литературата пречи...." (кинематограф)
Време е. от А.У.
Цитирам А.У. , който за мен най-добре казва нещата (който си го може, си го може!) Ако достатъчно дълго време гледаш едно момиче, може да видиш как се омъжва. Ако достатъчно дълго стоиш на едно място, целият свят ще мине пред очите ти, казват китайците. Ако достатъчно дълго ни управляват както до днес, рано или късно и чистачката на входа ще изкара няколко седмици като министър. "Избирам по-малкото зло" - репликата, която искам да изчезне завинаги от речника на българина. Зачеркваме ВСИЧКИ партии и почваме на чисто, вземайки нещата в свои ръце - директна демокрация. Мислиш, че е невъзможно? Мисля, че си страхливец. Народът, аз, ти, да решим сами съдбата си и пряко да участваме в определянето й. Мислиш, че е утопия? Мисля, че бягаш от отговорност. Да помислим и двамата пак. Нека на един, който достатъчно дълго стои на едно място, се паднат 10, които достатъчно дълго правят по една крачка напред. И после ела да си говорим. И стига с това "Господ да пази България...
"Учебното заведение бе нещо, което евфемистично би могло да се нарече „колеж от преподавателски тип“. В колеж от преподавателски тип се преподава и преподава, и преподава и няма време за изследователска работа, няма време за размисъл, няма време за участие във външни дейности. Само преподавай и преподавай, и преподавай, докато разумът ти затъпее и творческият ти заряд изчезне и се превърнеш в авто мат, повтарящ едни и същи тъпи неща отново и отново пред непреставащи вълни невинни студенти, които не могат да разберат защо си толкова тъп, губят уважение и разпространяват това неуважение навън сред обществото. Причината да преподаваш и да преподаваш, и да преподаваш е, че това е много хитър начин да поддържаш икономично един колеж, като в същото време създаваш фалшивото впечатление за истинско образование." - Робърт М. Пърсиг