Публикации

Показват се публикации с етикета truth

Vison of "choice"

Изображение
How do we know if we are in control? That we are not just making the best of what comes at us, and that's it. Trying to constantly pick between options. Like the two paintings in the living room. Or.. pepsi and coke? McDonals or Burger kind? Huyndai or Honda? Hmmm. It's all part of the same blur, right? Just out of focus enough. It's illusion of choice. Half of us can't even pick our own... cable, gas, electricity. The water we drink, our health insurance. Even if we did, would it matter? If our only option is Blue Cross or Blue Sheild what the fuck is the difference? In fact, arent they ... arent they the same? No, man .. our choices are prepaid for us, long time ago. ~Mr. Robot

The 5 Natural Emotions - embrace them

Изображение

За моментите, в които дори и ние не бихме искали да сме около себе си

Според мен този текст всяка жена трябва да го прочете. По възможност да си го принтира и да си го залепи някъде на видно място, да си подчертае най-важното и ей така от време на време да си го препрочита и да се досеща, защото наистина ЖЕНИТЕ СМЕ КРАЙНИ! ЖЕНИТЕ СМЕ УЖАСНИ СЪЩЕСТВА
Изображение
Знаете ли, кои хора не можете да излъжете, онези, които лъжат по-добре от вас!

За търсенето на нас самите

За призванието и кога става лесно  - ето един кратък, лесен за четене и разбираме текст, който си заслужава вниманието, не защото казва нещо ново, а защото повтаря онази стара добре забравена истина.

Притча за черното и бялото

Веднъж Мъдрецът извикал при себе си своите ученици и им показал един бял лист, в средата на който била поставена една черна точка.  - Какво виждате тук? – попитал старият учител.  - Точка. – казал един от учениците.  - Черна точка! – потвърдил друг.  - Голяма черна точка! – уточнил трети.  Тогава Мъдрецът седнал в един ъгъл и заплакал.  - Учителю, какво направихме, защо се разстрои така? – заразпитвали тревожно учениците.  - Плача, защото всички вие, мои ученици виждате единствено малката черна точка, а никой не забелязва големия бял лист … От  "Мениджър Нюз"
Изображение

Ако искаш ...

Изображение
Ако искаш да живееш добре, научи се да .. питаш конкретно,  да изслушваш внимателно,  да отговаряш спокойно и  престани да говориш, когато вече няма какво да кажеш!
Изображение
Какво мога да искам от другия, когато самият аз съм непостоянна сянка — все се мести, отмества, не може да си намери истинското място и форма. Все се мени. Какво да искам? Другият до мене да е непроменлив спрямо моето местене или да се върти според моето въртене, или и двамата да спрем собственото си движение, за да се нагодим един към друг? ~ Блага Димитрова "Лавина"
Изображение
Някъде далеч от тук, на брега на океана, един възрастен човек правеше своята обичайна разходка по плажа на залез слънце. До неотдавна бе бушувала страшна буря. Небето преливаше от ярко червено в оранжево, а вълните сякаш вече уморени нежно галеха брега. Възрастният човек се наслаждаваше на гледката, с удоволствие вдишваше морския въздух, който сега изглеждаше още по-чист. Беше се замислил за нещо свое, може би много важно нещо, когато забеляза по-нататък на плажа едно дете, което взимаше нещо от пясъка и после го хвърляше във водата. Възрастният човек предположи, че това е може би по-различно от игра и воден от любопитството си се запъти към детето. Когато приближи той забеляза, че момчето взима изхвърлените от бурята на брега морски звезди и ги хвърля обратно в океана. Едва сега старецът забеляза, че целият плаж бе обсипан със стотици, може би хиляди морски звезди. Момчето сякаш не го забелязваше. Старецът си помисли нещо и попита: -Какво правиш ? Ти си само едно малко момче и не...

From: Melrose Place

In the end for me you are nothing more then a toy...they are fun for a while but it is only a matter of time before they start to bore you .... ...people spend way too much time analyzing their choices instead of going with their instincts right in the moment .... If you stop trying to make her the person she is not you might end up liking the person she already is... All you have to do is to find what you want to do with your life and apply to it ...

...когато рядко попадаме на нещо смислено във този ад наречен интернет

Една истинска статия в буквалния смисъл на думата!

10 безспорни книжни факта

Изображение

...аз спирам да питам

Той не звъни, защото не иска - много е просто. Запомни, дете, докато мъжът се интересува от жената, той няма да изчезне. Ще счупи телефона да звъни, ще обикаля около входа, ще организира случайни срещи. И никакви причини, дори най-жестоките, няма да станат причина той да не е до нея, ако той иска именно това. И ако ти не искаш да го караш в отговор на твоя въпрос "защо е изчезнал от живота ти", да ти казва, че е бил много зает или е имал много работа, то по-добре не питай. И ако не си търсиш излишно повод да си причиниш болка като чуеш истината, по-добре не питай. Нали и така знаеш отговора.   http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=191
Изображение
Изображение
няма кавалери,защото няма дами....

книга - филма?!

Понеже следя един блог от около година насам днес попаднах на един пост,в който пост се говореше за книги,и имаше линк водещ до класация на книгите в 21 век  http://www.goodreads.com/list/show/7.Best_Books_of_the_21st_Century  ....и какво ми направи впечатление само след като минах 10тата,а после и 20тата....стигнах до 40тата...та от 40 книги около 85-90% имат вече направен филм :Х толкова ли се изчерпа въображението на сценаристите,та решиха да екранизират толкова голям % от написаните книги? Но от тук идва и проблемът на младото поколение,родено в 21 век.Те са свикнали,че филм по книгата има..... филмът е по-кратък,не с толкова подробности и може да се сподели с приятели на фона на пуканки и гушкане.... докато книгата е нещо лично,свързано със самото преживяване (освен ако не си мнооооого в книгата) и трябва сам да си представиш всеки един герой,място и случки.Филмът е едно улеснение и пестене на време,с което аз съм много против.Така успяваме да затъпим много от вътрешнит...
Изображение
"Цялото умение на новото човечество ще се състои в тайната да слушаш сърцето си съзнателно, будно, с пълно внимание. И да го следваш, да отиваш навсякъде, където те води то. Да, понякога ще те вкарва в опасности – но тогава си спомни, че тези опасности са необходими за твоето узряване. Понякога ще те отклонява – но отново си спомни, че тези отклонения са част от израстването. Много пъти ще падаш – изправяй се отново, защото това е начинът, по който човек придобива сила: като пада и отново се изправя. По такъв начин човек придобива пълнота.“ ~ Ошо
Забавно е, че ако попитате куп жени какво качество биха искали повече от всичко да притежава един мъж, то "чувството за хумор" мисля, че ще удържи първенството. Ако попитате куп мъже какво качество биха искали да притежава повече от всичко една жена, то чувството за хумор няма да е дори в Топ 3.
желанията се сбъдват, когато не си нонстоп фокусиран върху тях, и позволиш на Вселената да ги изпълни по най-добрия за теб начин...